aktuality
biografie
fotky
ke stažení
vzkazy
odkazy
Raa.ORaa.o
(Ext-Dust)


Civilní jméno: Petr Sakmar
Datum narození: 2. listopadu 1977
Lokality: místo původu Ostrava, v současné době Kostelní Hlavno blízko Prahy.
Styl: Mám velice široké spektrum hraných desek. Mou slabostí jsou DnB, Breakbeat i Chill out tracky, ale hlavním arsenálem v mém kufru je energické techno.
Medium: vinyl, TRAKTOR digital vinyl system


RAA.O = Respekt, Asertivita, Ambice. Osobnost.
Poprvé jsem si pohrával s DJingem už ke konci základní školy, kdy jsem pouštěl tehdejší diskofláky na škole Bulharská v Porubě, což sice nemělo žádnou zásadní dohru, ale na formování mé osobnosti to nějaký ten vliv určitě mělo. Další krok k rozhodnutí pro hraní odstartoval basebalový turnaj v Holandsku roku 1994, kde jsem navštívil rave party pořádanou v hangáru, a taky místní rádio, z jehož vysílání jsem si dovezl pár nahrávek. S housem a technem jsem se poprvé setkal na párty v klubu T.N.T. No P a věděl jsem, že elektronická hudba je ten směr, kterému bych se chtěl věnovat. Na jaře roku 1998 jsem se potkal s jistým Kubou Panáčkem, který mě vzal a ukázal aktivní život klubera. Do dnes mám schovanou kazetu se setem, kterou jsem si od něj zkopíroval. Je to výborné “detroit“ techno, bohužel ani nevím, který DJ to namíchal. V ten okamžik se rozjel vlak, který zastavoval na různých akcích a já začal poznávat víc lidí motajících se kolem klubové scény...


Raa.OSvůj start hraní z gramců datuji k 3. březnu roku 2000 na Ecler tour v ostravském klubu Štola, kde nastal ten vysněný dotyk na gramofony a první pokus o srovnání dvou desek. Jednoho dne jsem tak poznal Blonďáka (dj Ian Blond), který nevydržel mé naléhání na hraní a nechal mě ve svém klubu trénovat, ale než jsem se stihnul zformovat, byl klub zavřen a z důvodu rekonstrukce výstaviště nakonec srovnán se zemí. V tu dobu začala spolupráce s porubským klubem Mamut, kde jsme uspořádali několik afterparty po akcích Tajmahal a Global Connection. Na zmíněných akcích jsem se seznámil s opavským dj Tommym a s ním vytvořil jakousi neoficiální dvojici. V Mamutu jsem se tak dostal do podvědomí ostravských kluberů.


Formující akce: Shower of beats, Garage, párty v hotelu Palác, “ostravský“ Orion hall


V květnu roku 2001 jsme s Tommym uspořádali párty CloZoll po které následovala nabídka od dj Elvise na přidružení se k ostravskému seskupení EXT-DUST rainbow. Postupem času se objevovaly další nabídky na hraní v klubech Fabric, Planet, Alkatraz (všechny tři OV), Mrkev (Opava), Depo9 (Olomouc).Raa.O A myslím, že to bylo právě v této době, kdy jsem se dostal do širšího povědomí severomoravských technařů. Následný vývoj pozitivně ovlivnili další množící se nabídky (Apokalypsa, Citadela, Detonation, Future Factory, Ibiza night, Observer) a doma v Ostravě jsem zahájil pravidelnou spolupráci s klubem Fabric, kde jsem vystupoval na akcích 2G, 3G, X-mix, Acapulco, Genetix, Luxus, Narozky klubu. V roce 2002 odstartovala klíčová spolupráce na seriálu Mortal Techno Combat, tehdy se nám podařilo uspořádat celou řadu našlapaných akcí a myslím, že s velkým diváckým úspěchem. Další zásadní spolupráce probíhala s klubem Letka v Příboře a LeMonde v Rožnově, kde se událo mnoho pěkných akcí, a já získal spoustu přátel.


Na začátku roku 2006 jsem se přestěhoval do Prahy a bohužel jakožto DJ známý na Moravě jsem se tu k nabídce na hraní nedostal už tak často. Většina nabídek přicházela především z okolí Ostravy. V průběhu stejného roku se mi začalo zdát, že přišla jakási “techno“ krize. I přes všechny tyto události jsem si pár stálých akcí udržel a jezdím na ně pravidelně vystupovat. Od roku 2010 se situace zlepšila, počet akcí se pomalinku zvyšoval a především mám radost z oživení Mortal Combat, kde proběhlo přes 15 epizod, na kterých aktivně spolupracuji. Přijímám pravidelná pozvání do olomouckého Metra, a ledy se podařilo prolomit i v Praze, kde jsem si zahrál v holešovickém Crossu, žižkovském Visitoru nebo v dnes již zrušeném klubu CZ BEAT.

Od konce roku 2013 jsem veřejné vystupování z mnoha důvodů utlumil a vystupuji pouze na akcích které mi dávají hluboký smysl.


Pořádané akce: různé afterpárty (Mamut 2001), Clo-Zoll (Bohumín 2001), After Fruit 1, After Fruit 2, ZOOnaL1, ZOOna L2 a Day after D day (Příbor 2002), Final Scratch tour (Příbor 2003), Yellow fantazzy (LeMonda, Rožnov p. R. 2003) podílel jsem se také na úspěšných párties Mortal Combat 4 – 10 (FM, 2002-2005), Deratizace (Kultůrní dům těch co válcují plech, FM 2005), Break visit in Prague (Vizitor, Praha 2007), v Hlavně Techno (Kostelní Hlavno, 2012), Go-On (Roudnice nad Labem, 2012)


Kontakt:

e-mail: raa.o@raao.cz

tel.: +420 731 428 033


Kalend akc:

<<   06 / 2024   >>
PotSttPSoNe
          1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

nejbli akce:

TRIČKA pro fanoušky

Pro ty co by měli zájem o nějaké to tričko jsou tady zatím 4 návrhy, které si můžete objednat mejlem. Cena je jen za výrobu, a pohybovat se bude kolem 250,- Kč. Objednávky posílejte na tento mail.


triko 1 Triko 1


triko 2 Triko 2RSS: http://www.raao.cz/news.xml RSS: http://www.raao.cz/news.xml